V rámci Bratislavy IV doručujeme aj osobne.

Čím sú korkové výrobky tak úžasné?

Výrobky CORK it sú vyrobené z najvšestrannejšieho materiálu na svete! Z korku. Je to materiál, ktorý sa používa stovky rokov, no len nedávno začal prenikať aj do módy a dizajnu. Korkové nástenky, podlahy, zátky od vína, to pozná každý. Ale poznáte aj korkové kabelky? Alebo korkové peňaženky? Dokonca existujú aj korkové dáždniky a korkové kusy oblečenia! 


Kolaz O korku 

SÚ NAVRHOVANÉ PRÍRODOU

Nosením korkových kabeliek nosíte nielen kus prírody, ale aj kus príbehu. Korok sa získava z kôry stromu - dubu korkového.  Ale nie len tak hocikedy bez rozmyslu. Korok sa totiž získava výlučne zo stromov starších ako 25 rokov (dĺžka života stromu dosahuje vyše 250 rokov) a to len po 7-9 rokoch, kedy sa môže kôra odstrániť z toho istého stromu. 

Opatrným, profesionálnym odlupovaním kôry z dubu korkového, sa strom neničí. Naopak, vďaka pravidelnej údržbe sa kôra lepšie regeneruje a strom rastie a žije dlhšie. Je úžasné, že tieto stromy absorbujú 5x viac CO2 než tie, z ktorých sa kôra neodstraňuje vôbec. Pri korku platí, že čím starší strom a čím viac "úrody" z neho vyšlo, tým väčšiu kvalitu môžeme očakávať. 

Z najkvalitnejších korkových plátov vzniká jemná a odolná korková koža, ktorá sa používa na výrobu kabeliek, peňaženiek či oblečenia. Celý proces od získania kôry až po samotné šitie trvá niekoľko mesiacov. Vznik korkového výrobku nie je masová záležitosť. O to viac si môžete ceniť skutočnú originalitu takýchto kúskov, ktoré vznikli s rešpektom k prírode a rukami šikovných portugalských remeselníkov. 

Kolaz O korku obr 2

ICH KRÁSA JE NEPRIEPUSTNÁ

Korkové výrobky sú neuveriteľne odolné. Za túto vlastnosť môže hlavná zložka korku - suberín. Každý centimeter kubický je tvorený 40 miliónmi buniek, ktoré obsahujú voskovitú látku neprepúšťajúcu vodu ani plyn. Štruktúra bunky dokonca pripomína medový plát. 

Korok má aj ďalšie pozoruhodné charakteristiky - je hypoalergénny, antistatický, má izolujúce a akustické účinky.  Je fascinujúce, že neexistuje ani žiadna syntetická napodobnenina korku - nič sa nevyrovná jeho vlastnostiam, ktoré dostal od prírody. 

Vďaka svojej všestrannosti sa teší narastajúcej popularite v rôznych oblastiach. Výrobky z korku tvoria nielen kabelky, opasky a peňaženky, ale aj časti lodí, lietadiel, dáždniky a aj kusy odevov. Dokonca sa často používa aj v stavebníctve a inžinieri z NASA pridávajú korok aj do vesmírnych konštrukcií. 

Naše výrobky sú robené ručne z tzv. korkovej kože, ktorá sa používa na výrobu módnych kabeliek, peňaženiek, puzdier. Korková koža sa získava z korkových plátov ťažených vo vysoko hodnotnej korkovej oblasti. 

SÚ ROZMANITÉ A UNIKÁTNE

Každá časť odlúpnutej kôry je odlišná. Preto vznikajú aj rôzne druhy korkovej kože - tmavá, svetlá, s prúžkovaným či štvorčekovým vzorom. Môže za to unikátna a neopakovateľná štruktúra korku. Každý produkt je tak prakticky nenapodobniteľný a hoci máte vedľla seba aj rovnaké značky kabeliek, nikdy nebudú mať totožný vzor korku. Korok je jeden z mála materiálov, pri ktorom môžeme tvrdiť, že nosíme naozajstné unikáty. 

Nechajte sa potešiť krásou a kvalitou korku. Týmito výrobkami si zlepšíte náladu, imidž a ešte aj podporíte prírodu. A ten zamatovo mäkký dotyk korku je skutočne nezameniteľný pocit...  

 Kolaz O korku obr.4